Mācību centrs Liepa informē
2024-09-13
Seminārs: GRUNDFOS & ROTONS. Kanalizācijas sūkņi un sūkņu stacijas. Spiediena paaugstināšanas un ugunsdzēsības stacijas.
2024-10-11

Seminārs: Energoefektīvi risinājumi apkures un dzesēšanas sistēmām: tehnoloģijas un inovācijas. 2.daļa

Aicinām Jūs apmeklēt semināru Rīgā “Energoefektīvi risinājumi apkures un dzesēšanas sistēmām: tehnoloģijas un inovācijas 2.daļa”!

Seminārs reģistrēts profesionālās pilnveides punktu iegūšanai Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienības Profesionālās pilnveides semināru reģistrā. Iegūto punktu skaits – 4 punkti.

Seminārs notiks gan latviešu, gan angļu valodā (Samsung), piedaloties Onninen pārstāvim, kurš vajadzības gadījumā palīdzēs ar tulkojumu uz latviešu valodu.

Seminārs ir bezmaksas. Dalībnieku skaits ierobežots.

Semināra norises laiks: 24. septembris
Semināra norises vieta: LTRK kamera, Krišjāņa Valdemāra iela 35, Rīga
Semināra norises laiks: no 9:00 līdz 14:15

Semināra plāns:

9:00-9:15 semināra dalībnieku ierašanās, reģistrācija, kafija
9:15-10:15 Samsung
10:15-10:30 jautājumi, kafijas pauze
10:30-11:30 Samsung
11:30-11:45 jautājumi, kafijas pauze
11:45-12:45 Uponor
12:45-13:00 jautājumi, kafijas pauze
13:00-14:00 Uponor
14:00-14:15 jautājumi, sertifikātu izsniegšana

Pieteikties semināram aicinām līdz 23. septembra 12:00, aizpildot pieteikumu ŠEIT

Vai arī rakstot uz e-pastu: onninen.lv@onninen.com

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ informējam, ka pieteikšanās var tik slēgta arī ātrāk!

Semināra tēmu īss izklāsts:

  • Inovācijas siltumsūkņu tehnoloģijās. SAMSUNG

Arvien vairāk ēkās ir nepieciešami ērti, gudri un videi draudzīgi apkures, dzesēšanas un karstā ūdens apstrādes risinājumi. Šim nolūkam izmantotie siltumsūkņi jau ir kļuvuši par mūsdienu ēku neatņemamu sastāvdaļu, taču Eiropas zaļajā kursā teikts, ka ir nepieciešami jauni risinājumi un inovācijas, lai 2050. gadā sasniegtu klimatneitrālu ekonomiku (nulles siltumnīcefekta gāzu emisijas). Kādi videi draudzīgi un viedi risinājumi tiek piedāvāti? Kā šie risinājumi mijiedarbojas ar citām ēku inženiersistēmām? Kādas tehnoloģijas ļauj samazināt enerģijas izšķērdēšanu ēkās?

Tiks apskatītas šādas tēmas:

Jaunas F-gāzu regulas 2024. gadā – kāda ir siltumsūkņu nākotne?
Gaidāmie aukstumaģentu aizliegumi.
Alternatīvo aukstumaģentu izmantošana un drošības pasākumi.
Unikāli HVAC produkti no Samsung Climate Solutions.
AI (mākslīgais intelekts) siltumsūkņos – papildus enerģijas taupīšana un citas priekšrocības.
Ekoloģiski vadības risinājumi un enerģijas patēriņa samazināšana.
Viedā savienojamība un savstarpēja saistība ar dažādām inženiersistēmām.

Gaiss-gaiss siltumsūkņu risinājumi:

  • dzīvojamo telpu gaisa kondicionēšana (RAC), Multisplit sistēmas, unikālā Wind-Free tehnoloģija iekštelpu iekārtām;
  • unikālas iekštelpu vienības, kas piemērotas serveru telpu apkurei vai dzesēšanai zemā apkārtējās vides temperatūrā;
  • gaisa kondicionēšanas (VRF HP/HR) 2-cauruļu un 3-cauruļu sistēmu atšķirības un priekšrocības;
  • dzesēšanas sistēmas;

Gaiss-ūdens siltumsūkņu risinājumi:

  • Split sistēmas;
  • monobloku sistēmas;
  • integrēta tvertne un bez-tvertnes versijas, kā arī citi iespējamie pielietojumi;
  • gaiss-ūdens siltumsūkņi kombinācijā ar FanCoil iekārtām;
  • gaiss-ūdens siltumsūkņu izvēle – jaudas noteikšana un galvenās kļūdas hidraulikā.

Lektori:

  • VRF: Rimvydas Breskis / Samsung Electronics Baltics HVAC Technical manager, MSc of Thermal engineering, energy planning, sustainable energy supply.
  • Air to water: Artūras Banuškevičius / Samsung Electronics Baltics Heating PM, MSc of Buildings Energetics engineering.
  • Virsmu apsilde un dzesēšana. UPONOR

Virsmu apkure un dzesēšana ir kļuvusi par svarīgu elementu modernās ēku apsildes un dzesēšanas tehnoloģijās. Šīs sistēmas piedāvā efektīvus un ērtus risinājumus, kas nodrošina optimālu komfortu un enerģijas efektivitāti. Seminārs, ko vada Uponor, sniedz iespēju izpētīt un izprast virsmu apkures un dzesēšanas sistēmas, kā arī to vadības tehnoloģijas.

Virsmu apkure un dzesēšana ir tehnoloģijas, kurās siltuma vai dzesēšanas enerģija tiek piegādāta tieši uz virsmām, piemēram, grīdām, sienām vai griestiem. Šīs sistēmas izmanto zemas temperatūras siltuma avotus un ir pazīstamas ar to efektivitāti un komforta līmeni. Tiks apskatīti galvenie virsmu apkures un dzesēšanas sistēmu veidi:

  • grīdas apkure: siltuma enerģija tiek piegādāta caur siltuma caurulēm, kuras novietotas zem grīdas seguma. Šāda sistēma nodrošina vienmērīgu siltuma sadalījumu un augstu komforta līmeni. Padziļinātāk tik apskatītas sausās konstrukcijas grīdas apkures un dzesēšanas sistēmas.
  • sienu apkure: siltuma caurules tiek integrētas sienās, nodrošinot siltuma piegādi tieši uz sienas virsmas. Šī metode var būt īpaši efektīva telpās ar augstiem griestiem.
  • griestu apkure un dzesēšana: Šajā sistēmā caurules tiek integrētas griestos, lai nodrošinātu gan apkuri, gan dzesēšanu. Tā ir lieliska izvēle telpām ar lieliem logiem vai dienvidu ekspozīciju.

Tā kā efektīva vadība ir būtiska virsmu apkures un dzesēšanas sistēmām, lai nodrošinātu to optimālu darbību un enerģijas efektivitāti, tad seminārā tiks apskatīti arī virsmu apsildes un dzesēšanas vadību sistēmu risinājumi.

  • Temperatūras regulācija: vadības sistēmas ļauj precīzi regulēt temperatūru katrā telpā vai zonā. Tas tiek panākts ar termostatu, kas kontrolē siltuma vai dzesēšanas avotu darbību.
  • Zonu vadība: ar zonu vadības tehnoloģijām var nodrošināt individuālu temperatūras kontroli dažādās telpās vai zonās. Tas ļauj pielāgot siltuma vai dzesēšanas līmeni atbilstoši lietotāju vajadzībām un izmantot enerģiju efektīvāk.
  • Programmatūra un automātika: modernās vadības sistēmas ir aprīkotas ar programmatūru, kas ļauj iepriekš iestatīt temperatūras režīmus un grafikus. Tāpat tās var integrēt ar mājas automatizācijas sistēmām, lai nodrošinātu pilnīgu kontroli un elastību.

Lektori:

Virsmu apkure un dzesēšana: Emīls Madžulis
Virsmu apsildes vadības sistēmas: Vladimirs Loiko