GASO mācību centrs piedāvā
2024-05-23
BIM Skaitīšana 2024 – būvniecības digitālais pulss
2024-06-03

RTU informatīvā nedēļa maģistrantūras studiju izzināšanai

2024. gada 4. – 6. jūnijā norisināsies RTU informatīvā nedēļa maģistrantūras studiju izzināšanai.

Pasākumā varēs iepazīties ar maģistra studijām, kas realizētas visās 4 RTU fakultātēs, kā arī RTU Arhitektūras un dizaina institūtā būs iespēja iepazīties ar maģistra studiju programmu “Dizaina inženierija”.

Pasākuma laikā interesentiem būs iespēja iepazīties ar maģistrantūras programmu īstenošanas kārtību konkrētajā fakultātē – studiju procesu, laikiem, apgūstamajiem studiju kursiem un iestāšanās prasībām – piedalīties atbilžu un jautājumu sesijās ar studiju programmu direktoriem, kā arī apmeklēt RTU laboratorijas, dodoties ekskursijās pa fakultātēm.

Informatīvie pasākumi notiks:

  • 4. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 18.00 Arhitektūras un dizaina institūtā studiju programmai Dizaina inženierija;
  • 4. un 5. jūnijā no plkst. 17.00 Inženierekonomikas un vadības fakultātē
  • 5. jūnijā no plkst. 16.00 līdz 18.00 Būvniecības un mašīnzinību fakultātē;
  • 5. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 17.00 Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātē;
  • 6. jūnijā no plkst. 15.00 līdz 18.00 Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātē.

Lūgums pirms pasākuma apmeklēšanas reģistrēties, aizpildot šo anketu!

Vairāk par pasākuma norisi iespējams uzzināt mājaslapā.

Tirgū arvien vairāk jūtams augsti kvalificētu profesionāļu trūkums, īpaši Latvijas tautsaimniecības un visas valsts attīstībai tik būtiskajās inženierzinātnēs un augstajās tehnoloģijās. Uz to regulāri norāda arī dažādu nozaru un lieluma uzņēmumu vadītāji. Sagaidāms, ka nākotnē tas kļūs par nopietnu izaicinājumu attīstībai daudziem uzņēmumiem. EM vidēja un ilgtermiņa darba tirgus prognozes liecina, ka trūkst augstākās kvalifikācijas informācijas un komunikācijas tehnoloģijas (IKT), inženierzinātņu un dabaszinātņu speciālistu. Līdz 2030. gadam iztrūkums pēc augstākās kvalifikācijas speciālistiem STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) virzienos var sasniegt 9,1 tūkst. Savukārt darbaspēka pārpalikums ar augstāko izglītību sociālo, humanitāro un komerczinību jomās arvien pieaugs un 2030. gadā varētu sasniegt 26,5 tūkst., kas ir ievērojami vairāk par iepriekš prognozēto.  

EM darba spēka prognozes liecina, ka Latvijā palielināsies augstas kvalifikācijas darbaspēka pieprasījumu, bet samazinās zemas un vidējās kvalifikācijas darbavietu skaitu. Līdz 2040. gadam pieprasījums pēc vienkāršajām profesijām varētu samazināties par vairāk nekā 35%, bet augstākās kvalifikācijas darbavietas varētu veidot pat vairāk nekā pusi no kopējā darbavietu skaita tautsaimniecībā.