RTU informatīvā nedēļa maģistrantūras studiju izzināšanai
2024-05-28
Seminārs: Inovatīvas tehnoloģijas un risinājumi efektīvai apkures sistēmu darbībai
2024-06-11

BIM Skaitīšana 2024 – būvniecības digitālais pulss

SIA “BIM Solutions” sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Latvijas Standartu un Valsts Nekustamie Īpašumi uzsāk vērienīgu Latvijas būvniecības tirgus aptauju “BIM skaitīšana 2024”, kā mērķis ir novērtēt būvniecības nozares digitalizācijas līmeni un BIM (Būves informācijas modelēšana) attīstību piecu gadu laikā.

“Šī gada pētījums veidos izpratni par Latvijas būvniecības tirgus dalībnieku pieredzi digitalizācijā, dalību BIM projektos un tehnoloģisko risinājumu izmantošanu ikdienas darbu veikšanai. Ir svarīgi izvērtēt BIM tehnoloģiju ietekmi uz būvniecības nozares efektivitāti un kvalitāti, kā arī identificēt galvenos BIM tehnoloģiju izmantošanas šķēršļus, lai nozare un sabiedrība kopumā būtu informēta par būvniecības digitalizācijas brieduma pakāpi Latvijā,” izceļ SIA “BIM Solutions” vadītājs Ēriks Vītols. “Nozares izaugsmes nodrošināšanai ir nepieciešama regulāra datu, viedokļu, tendenču un pieredžu analīze. To apliecina arī valstiskā pieeja un iesaiste būvniecības digitālā pulsa noteikšanā, lai vietējās būvniecības politikas veidošana balstītos uz pēc iespējas padziļinātākiem datiem. Mums kā nozarei ir svarīgi strādāt efektīvi, tāpēc esam gandarīti, ka šis jautājumus pēdējos gados ir ticis skatīts valstiskā līmenī, tādējādi vairojot visu pušu iesaisti, iegūtās informācijas kvalitāti un tās ilgtspēju.”

Pirmā aptauja par būvniecības digitalizāciju tika veikta 2019. gadā (pētījuma rezultāti pieejami šeit), saņemot atbildes no vairāk kā 400 respondentiem. Tā tika īstenota brīdī, kad Ekonomikas Ministrija izstrādāja BIM (Būves Informatīvā Modelēšana) ceļa karti tuvākajiem pieciem gadiem, paredzot vairākas būvniecības nozares digitalizāciju sekmējošas aktivitātes. Savukārt 2024.gadā, noslēdzoties BIM ceļa kartes plānam, tiek atkārtoti veikta aptauja, lai novērtētu īstenoto aktivitāšu ietekmi un BIM tehnoloģiju izmantošanas tendences.

Aptaujas rezultāti tiks apkopoti izdevumā, kas iekļaus gan 2024.gada datus, gan salīdzinājumu ar 2019.gada datiem, labās prakses piemērus un vadošo būvniecības nozares speciālistu un uzņēmumu viedokļus. Izdevums būs pieejams gan digitālā, gan drukātā formātā. Aptaujas rezultāti tiks prezentēti arī Latvijā vērienīgākajā konferencē, kas veltīta BIM tēmai “BIM forums 2024”, kas norisināsies šī gada 15.novembrī.

Aptauja tiks veikta elektroniski un tajā piedalīties aicināti visi Latvijas būvniecības tirgus dalībnieki – gan uzņēmumi, gan individuāli nozares profesionāļi, kuri ikdienā nodarbojas ar projektēšanu, aprēķiniem, arhitektūru, kā arī būvdarbu veikšanu. Aptauju iespējams aizpildīt www.bimskaitisana.lv