InfoEra piedāvā
2022-04-07
“Rīgas ūdens” sadarbības būvspeciālistiem
2022-04-14

Ukrainas Darba devēju federācijas palīdzības pieprasījums

Pēc Latvijas darba devēju konfederācijas (LDDK) vadības lūguma informējam par Ukrainas Darba devēju federācijas (Federation of Employers of Ukraine – FEU) palīdzības pieprasījumu.

LDDK saņemta FEU ģenerāldirektora Ruslana Iļičova 2022.gada 11.marta vēstule Nr.22-1-085:

Šodien visa starptautiskā sabiedrība ir pieredzējusi vēl nebijušu militāru agresiju – Krievijas Federācijas uzbrukumu Ukrainai. Šis bezprecedenta izaicinājums ir apvienojis biznesu un valdības visā pasaulē. Tie, kuri vēl vakar konkurēja, šodien demonstrē unikālus publiskās-privātās partnerības piemērus, palīdzot Ukrainas cilvēkiem un armijai.

Darba devēji ir uzņēmušies pienākumu maksāt nodokļus avansā, lai saglabātu darba vietas un joprojām cenšas veikt savas aktivitātes, strādājot Ukrainas aizstāvju labā, tādējādi nodrošinot mieru un drošību visam kontinentam.

Šobrīd Ukrainas Darba devēju federācija uz laiku darbojas kā humānās palīdzības štābs, kas saņem palīdzību no starptautiskā biznesa, un to nosūta uz dažādām Ukrainas vietām Ukrainas armijas un iekšējo bēgļu vajadzībām.

FEU sadarbojas ar saviem partneriem no darba devēju sabiedrības visā pasaulē, lai sniegtu humāno, diplomātisko un citu palīdzību.

Starptautiskā darba devēju organizācija (IOE), kuras biedrs ir FEU, stingri nosoda bruņoto spēku izmantošanu, kas grauj mieru pasaulē, globālo attīstību, teritoriālo nedalāmību un vērtības, uz kurām ir balstīta Apvienoto Nāciju Organizācija.

FEU un IOE ir izstrādājušas kopīgu rīcības plānu Ukrainas un Ukrainas darba devēju atbalstam ārkārtīgi grūtajos Krievijas agresora kara apstākļos.

Tādējādi pasaulē lielākās darba devēju un arodbiedrību organizācijas aicināja atbalstīt ANO nekavējošam humanitārām darbībām Ukrainā.

Ukrainas Darba devēju federācija vēršas pie LATVIJAS DARBA DEVĒJU KONFEDERĀCIJAS, lai tā sniegtu humāno palīdzību Ukrainai.

Federācijas komanda veic Ukrainas armijas operatīvo vajadzību analīzi. Pašreizējā brīdī Ukrainas sabiedrībai ir nepieciešami šādi aizsardzības līdzekļi – aprīkojums:

 • ložu necaurlaidīgas vestes
 • ķiveres, binokļi
 • termokameras
 • sakaru iekārtas
 • guļammaisi
 • segas
 • ceļu sargi
 • siltas drēbes un apavi, ieskaitot termoveļu
 • medicīnas preces un aprīkojums
 • ātrās palīdzības mašīnas
 • pārtikas komplekti Ukrainas armijas un civiliedzīvotāju vajadzībām, utt.

Federācijas Humānās palīdzības štābs nodrošina pastāvīgu saziņu lai koordinētu humānās palīdzības kravu pavadīšanu no robežas ar Poliju un Rumānija caur Ukrainas teritoriju līdz saņēmējiem.

Kontaktpersona: Oleksandrs Javorskis (Oleksandr Yavorskyi) +380503827815 (arī WhatsApp, Viber, Telegram, Facebook), yavorsky@fru.org.ua

Mēs ceram, ka mūsu kopīgie centieni palīdzēs Ukrainas sabiedrībai tikt galā ar kara katastrofu un atjaunot mierīgu dzīvesveidu.

Par ieinteresētību potenciālā sadarbībā/ palīdzības sniegšanā Ukrainai, lūdzu dodiet ziņu līdz š.g. 8.aprīlim uz e-pastu: inese.stepina@lddk.lv